Neden Üye Olmalıyım ?

 • Türkiye'nin en büyük insan yönetimi ağına dahil olursunuz.
 • Aşağıdaki üye gruplarından ve www.peryonege.org.tr  ve www.peryon.org.tr  web sitelerinden üzerinden haberleşir, tanışır, bilgi alışverişinde bulunursunuz. 
 • Seminerler, paneller, eğitimlerin yanı sıra Ulusal İnsan Yönetimi Kongrelerine katılarak, mesleki gelişiminize yatırım yaparsınız, otoritelerle tanışırsınız. Üstelik bu katılımlarınızın çoğunu ücretsiz ya da üyeler özel indirimlerle gerçekleştirirsiniz.
 • Türkiye'nin ilk ve tek insan yönetimi dergisi PY'ye ücretsiz abone olup, ülkemizin ve dünyanın insan yönetimi gündemini takip edersiniz.
 • Dernek merkezimizde bulunan ve 400'ü aşkın kitabıyla insan yönetimi uzmanları ve akademisyenler için alanındaki en önemli kaynaklardan birini oluşturan Dernek Kütüphanemizden yararlanırsınız.
 • Çalışma gruplarımıza katılıp, düzenlediğimiz etkinliklerde etkin bir şekilde rol alır ve insan yönetiminin ülkemizde gelişmesi konusunda aktif çalışırsınız.
 • Üyelerimizin birbirleriyle tanışmaları, bilgi paylaşmaları ve ilişki ağlarını geliştirme ve güçlendirmelerini sağlayan Sosyal Faaliyetlere katılırsınız.

Sizi de mesleğinize katkıda bulunmak, kendinizi geliştirmek ve meslektaşlarınızla gündemi takip edeceğiniz bir platformu paylaşmak için PERYÖN üyesi olmaya davet ediyoruz. 

Sorularınız için peryon.uye@peryonege.org.tr - bilgi@peryonege.org.tr adresimize e-posta gönderebilir veya 0232 347 65 52 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Türkiye'nin insan yönetimi çatısı 1971 yılından beri sivil toplum örgütü olarak varlığını sürdüren PERYÖN'ün Türkiye çapında 5 şubesi ve 2 bin 500 üyesi var. Tüm yöneticiler, her kademede insan kaynakları çalışanları, danışmanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN'e üye olabiliyor.

Üyelik yelpazesi çok geniş,

PERYÖN, insan kaynakları alanında çalışanlardan tüm yöneticilere, genel müdürlerden yönetim kurulu üyelerine, akademisyenlerden danışmanlara kadar insan yönetimi ile ilgili tüm profesyonelleri kapsayan üye profili ile iş hayatını en geniş anlamda temsil etmektedir. Üyelerinin büyük bölümü orta ve üst düzey yöneticilerden oluşmaktadır. İnsan yönetimi sektörünü bir araya getiriyor

PERYÖN kuruluşundan bu yana:

 • Kişisel ve mesleki gelişim adına güncel konularda çeşitli eğitim, seminer ve paneller düzenlemekte,
 • Derneğin yayın organı olan Popüler Yönetim PY Dergisi'ni 2 ayda bir yayınlayarak üyelerine ücretsiz olarak göndermekte,
 • Sosyal sorumluluk projeleri ile mesleki ve kişisel gelişim konularında çalışmalar yapmakta,
 • Her yıl düzenlediği İnsan Yönetimi Kongreleri ile yönetim alanında gündem yaratan etkinliklere imza atmakta,
 • Kariyer Panayırı ile her yıl binlerce iş arayan ve işvereni bir araya getirmekte,

2008 yılından itibaren "PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri" ile sektördeki kurumların, insan yönetimi konusunda çıktıkları yolculuğu desteklemekte, onlara dünyaca kabul görmüş ölçütlerle yol göstererek ve bu yolculukta ipi başarı ile göğüsleyenleri ödüllendirmektedir.

Uluslararası ağların içinde,

Avrupa İnsan Yönetimi Derneği'ne (European Association for People Management - EAPM) 1979 yılında Venedik'te gerçekleştirilen IX. Avrupa İnsan Yönetimi Kongresi'nde üye kabul edilen PERYÖN, 1991-1993 döneminde Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı başarı ile yürütmüştür.

PERYÖN ayrıca, bünyesinde Amerika, Avrupa ve Asya - Pasifik ülkelerinin çatı örgütlerini bir araya getiren Dünya Personel Yönetimi Federasyonu'nun (World Federation of Personnel Management - WFPMA) da tam üyesidir.